Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

  Sprzęgło hydrauliczne SH-SHC

  Sprzęgło hydrauliczne SH-SHC


  Sprzęgła hydrauliczne SH-SHC, uruchamiane olejem są urządzeniami typu mokrego z budowanymi z tarcz wielokrotnie spiekanych, zaprojektowanymi do pracy w oleju, uruchamianymi ciśnieniem oleju.

  Zalety sprzęgieł uruchamianych olejem:

  1. Brak konieczności regulacji z tytułu zużycia, ponieważ tłok przesuwa się w sposób automatyczny kompensując zużycie. 2. Stały moment obrotowy przez ca ły okres trwałości tarcz ciernych, wynikający z braku potrzeby dokonywania okresowych regulacji.

  3. Niewielkie rozmiary w stosunku do zdolności przenoszenia momentu obrotowego, dzięki temu że zużycie tarcz nie wpływa na moment obrotowy i nie zachodzi potrzeba przestrzeni regulacj i. Pozwala to na montaż sprzęgła w ciasnych miejscach przy jednoczesnej redukcji wymiarów urządzeń.

  4. Wysoka zdolność do przenoszenia momentu obrotowego, dzięki temu, że włączenie sprzęgła odbywa się pod wpływem ciśnienia oleju nie zaś ręcznie. Zjawisko to jest szczególnie wyraźne w większych sprzęgłach.

  5. Łatwe, zautomatyzowane sterowa nie zdalne uzyskiwane dzięki sterowaniu hydraulicznemu. Eliminuje to potrzebę stosowania skomplikowanych układów uruchamiających, co pozwala z kolei na łatwe wkomponowywanie w urządzenia wymagające cyklu półautomatycznego lub automatycznego.

  6. Brak zużycia tarcz spowodowanego nieprawidłowym ustawieniem ponieważ uruchamianie hydrauliczne nie wymaga regulacji.

  7. Długa żywotność tarcz ciernych co ma duże znaczenie w sytuacj i gdy przerwa w działaniu może p owodować problemy na linii montażowej.

  Różne wykonania sprzęgieł hydraulicznych typu SH-SHC