Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

  Sprzęgło pneumatyczne TPO

  Sprzęgło pneumatyczne TPO


  Sprzęgło pneumatyczne włącz - wyłącz

  Jedna, dwie, trzy tarcze robocze

  Przenoszony moment: do 11 500 Nm

  Sprzęgła pneumatyczne TPO są bardzo wytrzymałym i niezawodnym produktem powstałym na przestrzeni kilku lat prac i dowiadczeń w zakresie przenoszenia napędu.

  Zakres wykonań i wersji sprzęgła TPO pozwala na stosowanie w bardzo szerokim zakresie zastosowań przy przenoszonym momencie do 1170 daNm, nie wymagając żadnej dodatkowej regulacji.

  Skompresowany system zasilania, mający zdolnosć modulacji przy zmianie ciśnienia zasilania, może być sterowany zdalnie oraz automatycznie, somodzielnie kompensuje tarcie.

  Głowne zalety techniczne:

  - Wszystkie dyski czynne są wykonane z wysokiej jakości żeliwa, z dużymi powierzchniami odprowadzającymi ciepło powstałe na skutek tarcia, dzięki czemu nie narastają naprężenia w dyskach.

  - Tarcze cierne wykonane są z materiałów kompozytowych bez użycia azbestu i są zewnętrznie uzębione w celu zasprzęglenia z uzębieniem wewnętrznym nepędzającego pierścienia zębatego.

  - Wymiary zewnętrzne są bardzo małe i z tego powodu proces montażu jest uproszczony.

  - Szeroki zakres otworów przyłączeniowych umożliwia szeroki zakres średnic osadzania na wałkach.

  W normalnych i średnio ciężkich warunkach, stosuje się sprzęgła z dwoma lub trzema dyskami, przenoszony moment jest dwu lub trzykrotnie wyższy od sprzęgła z pojedynczą tarczą, przy zachowaniu tych samych wymiarów zewnętrznych.